توسعه مدیریت مشارکتی آبیاری

ضرورت توسعه ی مدیریت مشارکتی

در دهه های اخیر مدیریت دولتی بر منابع آب و شبکه‌های آبیاری و زهکشی مورد نقد جدی قرار گرفته است. امروزه انتقال مدیریت آبیاری به کشاورزان به عنوان یک اصل پذیرفته شده است. تجارب جهانی نشان می دهد که برای جوامعی که بخواهند در مسیر توسعه روستاییی و توسعه کشاورزی گام بردارند، مدیریت مشارکتی آبیاری(PIM) و انتقال مدیریت آبیاری(IMT) به آب‌بران نه تنها دیگر یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

با این وجود موانع اجتماعی، فنی و نهادی متعددی بر سر راه انتقال مدیریت آبیاری وجود دارد که سبب شده بسیاری از طرح های انتقال آبیاری در کشور (نظیر ایجاد تعاونی ها و تشکل های آب بران) نتوانند موفقیت لازم را کسب کنند

معرفی توانمندی شرکت رویش نوین

شرکت رویش نوین نصیر ایرانیان به عنوان یک شرکت نوآور واقع در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، با جمع آوری متخصصین در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی، عمرانی و مدیریتی طی 3 سال مطالعه ی طرح های مدیریت مشارکتی دنیا و تجارب عملیاتی، توانسته فناوری نرم انتقال مدیریت مشارکتی آبیاری به کشاورزان را به دست بیاورد.

در حال حاضر این شرکت قادر است طی یک پروسه ی میان مدت، با تسهیل گری و توانمندسازی جوامع محلی و کارمندان سازمان های دولتی، و همزمان استفاده از تکنیک های متعدد کار با جوامع روستایی در کنار دانش آکادمیک، مدیریت آبیاری یک شبکه ی آبیاری را به طور کامل به کشاورزان انتقال دهد به گونه ای که مدیریت این شبکه ها بدون هزینه های دولتی، به صورت علمی و پایدار انجام شود.

دوره ی معرفی توسعه ی مدیریت مشارکتی

شرکت رویش نوین، جهت معرفی پروسه ی طراحی شده و تکنیک های مورد استفاده، دوره هایی را آماده نموده است که در هر یک از استان های کشور قابلیت ارائه دارد. شرکت های آب منطقه ای استانی ، سازمان های جهاد کشاورزی استانی و ادارات تعاون روستایی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره و برگزاری دوره های رایگان با این شرکت تماس حاصل نمایند.

Share on facebook
Share on linkedin

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
آخرین یادداشت های گروه مدیریت و حکمرانی آب
ناحیه کاربری