آخرین مطالب

ناحیه کاربری

سومین دوره آموزشی عرصه یابی نوین جهادی با حضور جهادگران دانشجویی استان های یزد و اصفهان

با توجه به برگزاری موفق دوره های گذشته، سومین دوره آموزشی در تاریخ 16 و 17 تیرماه در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.
مخاطبین این دوره از برادران گروه های جهادی دانشجویی استان اصفهان و یزد می باشند.
این دوره آموزشی ترکیبی از کلاس ها و کارگاه های آموزشی است که مخاطبین به صورت گروهی در آن آموزش های لازم را خواهند دید.
در این دوره در ابتدا کلاس آسیب شناسی اردوهای جهادی توسط مهندس داداشی ارائه شد، در این کلاس مخاطبین خود با ذکر تعدادی از آسیب ها متوجه شدند که مهمترین نقص اردوهای جهادی در نظر نگرفتن خواسته های مردم روستا است. در بخش بعدی نیز تکنیک های مشاهده هدفمند توسط مهندس شیخان و مصاحبه حقیقت یاب توسط دکتر انتشاری ارائه شد.

گام بعدی در آموزش، یادگیری روش مسئله یابی مشارکتی است تا گروه های جهادی آموزش ببینند که چگونه می توانند نیازها و خواسته های مردم روستا را به دست بیاورند. از این رو در ابتدا مهندس رحمانیان در قالب یک کلاس این روش را ارائه کرده و سپس مخاطبین در قالب گروه های 5 نفره این روش را در قالب یک بازی و سناریو تمرین کردند. مسئولیت برگزاری این کارگاه با مهندس کاظم زاده بود.

در روز دوم نیز در ابتدا مهندس احمدی روش ها و ابزاهای حل مسئله را برای مخاطبین شرح داد و سپس مخاطبین به صورت گروهی بر روی مسائل یک روستای خیالی همفکری کرده و برای حل این مسائل ایده های متنوعی دادند. در پایان نیز هر گروه ایده ی خود را در مقابل سایر گروه ها و داوران این دوره ارائه کرده و به پرسش های داوران پاسخ می دادند.

کار گروهی در کارگاه حل مسئله

در پایان این دوره نیز از تیم های برتر تجلیل شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برگزاری دوره با شماره تماس 03133912581 اماس حاصل نمایید. همچنین می توانید جزییات بیشتر را در پیامرسان بله دنبال کنید.

https://ble.im/arseyabi98

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *